Školská psychologička

Mgr. Kristína Konkoľová

Kontakt: kristina.konkolova@gojdic.eu  (zborovňa ZŠ na prízemí)

Konzultačné hodiny pre žiakov a rodičov: pondelok – piatok po osobnej/písomnej dohode prostredníctvom emailu alebo Edupage

Školská psychologička je k dispozícii:

• žiakom

• pedagogickým, odborným a nepedagogickým zamestnancom školy

• rodičom

Na školskú psychologičku sa môžete obrátiť v prípade:

• potreby riešenia problémov žiakov v správaní, prežívaní alebo učení (agresivita, impulzivita, pasivita, strach, úzkosť, nepozornosť, ...)

• potreby riešenia problémov v oblasti sociálnych vzťahov žiakov v triede

• potreby poradenstva v oblasti profesijnej orientácie (výber školy alebo povolania, zisťovanie učebných štýlov, ...)

• vzniknutej krízy a realizácií krízovej intervencie

• záujmu rozvíjajúcich a preventívnych programov so žiakmi na rôzne témy (adaptácia, konflikty, šikana, závislosti, online svet, zvládanie stresu, ...)

• potreby kooperácie školy a rodiny

• potreby konzultácie v oblasti duševného zdravia, psychickej záťaže, vyhorenia ...

• iných prežívaných ťažkostí

Zásady práce školskej psychologičky:

Školský psychológ je viazaný zachovaním dôvernosti informácií o klientoch. Chráni práva a dôstojnosť jedincov, ktorým poskytuje psychologické služby (žiaci, rodičia, zamestnanci školy). Zároveň rešpektuje klientovo právo voľby dobrovoľného vstupu do vzťahu či účasti na psychologických službách. Školský psychológ sa viaže etickým kódexom práce školského psychológa.

Pri pravidelnej spolupráci medzi školskou psychologičkou a žiakom je nevyhnutné podpísať zákonným zástupcom dieťaťa informovaný súhlas, ktorý nájdete nižšie, prípadne vám ho poskytne školská psychologička alebo triedny učiteľ/ka.

Informovaný súhlas s odbornou psychologickou starostlivosťou a informácia o spracúvaní osobných údajov: (pdf)