• ZŠ - "Deň netradičných školských tašiek"

  ZŠ - "Deň netradičných školských tašiek"

  Žiacky parlament si pre žiakov 2. stupňa pripravil akciu "Deň netradičných školských tašiek". Žiaci túto iniciatívu veľmi ocenili a chválili si kreatívne nápady svojich spolužiakov. Aj takýmito aktivitami je možné spestriť školský deň.

  Fotoalbum
   

 • Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

  Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

   

   

  Dňa 22.2.2024 sa uskutoční školské kolo recitačnej súťaže

  Hviezdoslavov Kubín – pre 1. a 2. stupeň ZŠ.

   

 • Prosíme o darovanie 2% 

  Prosíme o darovanie 2% 

  Vážení rodičia a priatelia školy, prosíme o podporu našej školy darovaním 2% z daní. Tieto finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a vybavenia školy. Vopred srdečne ďakujeme.

  OZ KORIENOK pri ZŠ s MŠ bl.  P. P.  Gojdiča

  INFO - TLAČIVO (pdf)

   

  Rodičovské spoločenstvo pri Gymnáziu bl. Pavla Petra Gojdiča

  INFO - TLAČIVO (pdf)

 • Oznam MŠ - prerušenie prevádzky

  Oznam MŠ - prerušenie prevádzky

  Riaditeľ Spojenej školy bl.biskupa Gojdiča oznamuje rodičom, že prevádzka MŠ bude prerušená od 26.2.2024 do 1.3.2024 z prevádzkových dôvodov (nízky počet prihlásených detí). Prevádzka začne 4.3.2024 (pondelok).Deti sú z obedov odhlásené.

 • ZŠ - Matematická olympiáda (okresné kolo)

  ZŠ - Matematická olympiáda (okresné kolo)

  Dňa 24.1.2024 sa v Prešove konalo okresné kolo Matematickej olympiády v kategórii Z5.

  Našu školu reprezentovali a z celkového počtu 64 riešiteľov sa umiestnili na: 

  Matúš Sopala (5.B) - 6. miesto 

  Aneta Karabinošová (5.A) - 26. miesto

  Nina Oršuláková (5.A) - 38. miesto

  Samuel Dic (5.A) - 58. miesto

  Žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

   

  Fotoalbum

 • Duchovné zamyslenie

  Duchovné zamyslenie

   

   

  Duchovné zamyslenie duchovného správcu školy o. Rastislava Baku:

  Potrebujeme hrdinov (pdf)

   

   

 • ZŠ - MŠ OZNAM

  ZŠ - MŠ OZNAM

  Sláva Isusu Christu!

  Vážení rodičia, v súvislosti s vysokou chorobnosťou žiakov a učiteľov na ZŠ a MŠ, po konzultácii s RÚVZ  PO a po súhlase zriaďovateľa, Vás informujeme o prerušení výchovno-vzdelávacieho procesu na Spojenej škole bl. biskupa Gojdiča, Bernolákova 21, Prešov, v oboch org. zložkách (MŠ, ZŠ), a to v termíne od 07.02. (streda) do 9.02.2024 (piatok). Nástup žiakov ZŠ a MŠ do školy je 12.02.2024 (pondelok). Žiaci budú z obeda odhlásení automaticky.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • ZŠ - Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz

  ZŠ - Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz

  Dňa 29.1. až 2.2.2024 Spojená škola bl. biskupa Gojdiča organizovala lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz pre žiakov 1. ročníka gymnázia a 7. ročníka ZŠ. Lyžovalo sa vo výborných podmienkach lyžiarskeho strediska Ski Tále. Na chuť si prišli začiatočníci aj pokročilí lyžiari. Výborné podmienky sprevádzalo dobré počasie. 

  Fotoalbum

 • Metropolita Jonáš navštívil Spojenú školu bl. biskupa Gojdiča

   

  Vo štvrtok 1. februára potešil žiakov a pedagógov Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča v Prešove svojou návštevou vzácny hosť, prešovský arcibiskup metropolita vladyka Jonáš Maxim. Riaditeľ školy Erich Eštvan oboznámil vladyku s priestormi školy a na krátkej zastávke v zborovni pozdravil a požehnal aj prítomných učiteľov a zamestnancov.

  Na konci zavítal na karnevalovú zábavu detí z materskej školy, ktoré sa mu s radosťou predstavili oblečené v rôznych maskách. Vladyka nezabudol ani na mlsné jazýčky detičiek a prišiel s veľkou taškou plnou sladkostí. Na záver udelil vladyka Jonáš archijerejské požehnanie všetkým prítomným.

 • Oznam - jedáleň

  Oznam - jedáleň

   

  Od 1.1.2024 nadobúda platnosť nová zmena v odbere stravy počas neprítomnosti žiaka v škole. Hlavné jedlo a polievka budú podávané v jednorazových nádobách (cena: 0,65€).

  Viac informácií (pdf)

   

 • ZŠ - KARNEVAL

  ZŠ - KARNEVAL

  Dňa 31.1.2024 (streda) sa uskutoční KARNEVAL pre žiakov 1. st. ZŠ. V tento deň vyučovanie nebude. Žiaci odchádzajú na obed alebo domov po 4.vyučovacej hodine. ŠKD funguje v riadnom režime.

  Tešíme sa na kreatívne masky :) 

 • ZŠ - Papierové zvieratká

  ZŠ - Papierové zvieratká

  Celé zimné obdobie sa žiaci na prírodovednom krúžku venujú zvieratkám. Najprv sa dozvedajú nové, zaujímavé informácie o ich živote, vyrábajú kŕmidlá pre vtáčiky, ktoré pravidelne aj prikrmujú. V jedno štvrtkové popoludnie si  žiaci zvieratká vyskúšali aj vyrobiť pomocou skladania papiera. S veľkou chuťou sa pustili do líšky, vlka, medveďa či lastovičky alebo sovy. Z vlastnoručne vyrobených zvieratiek mali obrovskú radosť. 

  Fotoalbum

 • ZŠ - Školské kolo Geografickej olympiády

  ZŠ - Školské kolo Geografickej olympiády

  Dňa 19. januára 2024 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády, ktorá sa konala online formou. Prihlásení žiaci súťažili v jednotlivých kategóriách a viacerí z nich boli zaradení medzi úspešných riešiteľov.

  Úspešní riešitelia:

  Kategória G: Matúš Sopala (5.B), Samuel Dic (5.A), Maxim Krolak (5.A), Stanislav Petra(5.B). 

  Kategória E: Teodor Stavač (8.B), Jakub Lakata (8.A).

  Kategória F: Boris Puškáš (7.A), Dávid Jánoš (6.A), Samuel Saksa (6.A), Filip Leško (6.A), Simon Vavrek (6.A).

  Do okresného kola postupujú za každú kategóriu prví traja žiaci.

  Srdečne blahoželáme a postupujúcim žiakom želáme veľa úspechov v ďalšom kole.

 • Metodický deň

 • Riaditeľské voľno (ZŠ + MŠ)

  Riaditeľské voľno (ZŠ + MŠ)

  Milí rodičia,

  riaditeľ Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča v zmysle zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov podľa § 150 ods. 5 udeľuje na deň 29.1.2024 (pondelok) riaditeľské voľno pre 1. a 2. stupeň ZŠ a pre MŠ. Dôvodom je konanie metodického dňa pre pedagogických zamestnancov školy.

  ŠKD nebude v prevádzke a žiaci (aj deti v MŠ) budú z obedov odhlásení.

   

 • Duchovné zamyslenie

  Duchovné zamyslenie

   

   

  Duchovné zamyslenie duchovného správcu školy o. Rastislava Baku:

  Nový rok 2024 (pdf)

   

 • ZŠ - Oznam

  ZŠ - Oznam

   

   

   

  V stredu (24.1.2024) nebude ŠPORTOVÝ KRÚŽOK.

   

 • ZŠ - Oznam

  ZŠ - Oznam

   

   

  Zajtra (10.1.2024) nebude ŠPORTOVÝ KRÚŽOK.

   

 • Christos raždajetsja!

  Dnes sa chystá Panna v jaskyni zázračne porodiť večné Slovo. Raduj sa celý vesmír, nad tou zvesťou. Oslavuj s anjelmi i pastiermi večného Boha, lebo sa nám chce zjaviť ako malé Dieťa. (kondák)

  Drahí naši rodičia a žiaci. Prajeme Vám pokojné, radostné sviatky Vianoc, nefalšovanú radosť z Narodenia nášho Pána Ježiša Krista, prežitú v kruhu svojich najdrahších. V novom roku 2024 veľa zdravia a Božieho požehnania.

  S úctou o. E. Eštvan a spoločenstvo zamestnancov školy.

 • Návšteva Hvezdárne a planetária

  Dňa 19.12.2023 sa žiaci 3. ročníka „vydali na cestu do vesmíru“ v podobe návštevy Hvezdárne  a planetária v Prešove. Pomocou audio-vizuálneho programu a jeho umeleckého vyjadrenia si vypočuli rozprávanie o vesmíre a mohli tak rozšíriť svoje prírodovedné vzdelávanie. Hviezdna sála im poskytla priestor  pre astronomické témy ako aj kultúrne vyžitie prostredníctvom náučnej  rozprávky „Alžbetkin vesmír“. Záujem žiakov o túto tému pokračoval otázkami, ktoré im boli zodpovedané sprevádzajúcim zamestnancom planetária. V priestoroch planetária si žiaci mali možnosť pozrieť výstavku o rôznych astronomických zaujímavostiach.

strana: