• Tretiacka olympiáda

  Tretiacka olympiáda

  V uplynulých dňoch mali žiaci 3.A a  3.B triedy možnosť zmerať si svoje sily v rôznych športových disciplínach. Svoju šikovnosť, rýchlosť, vytrvalosť a obratnosť si vyskúšali v rozličných hrách a  aktivitách, ktoré im pripravil Mgr. Mačička. Po skončení športového zápolenia odchádzali všetci žiaci obohatení o rôzne nové hry, ale hlavne plní nadšenia a športových zážitkov.

 • Oslava Dňa detí na 1. stupni

  Oslava Dňa detí na 1. stupni

  Aj tento rok žiaci 1. stupňa oslávili svoj sviatok. Rôznymi aktivitami, ktoré im pripravili triedne učiteľky, prežili dopoludnie plné hier, výletov, zábavy a smiechu. Žiaci 1.A, 1.B  a  2.B triedy sa v tento deň na chvíľu stali malými športovcami. Žiaci 2.A triedy si vyskúšali a videli, aké je náročné starať sa o hospodárske zvieratá. Tretiaci navštívili múzeum Solivar, kde videli a  spoznali históriu ťažby a  spracovania soli. Pre našich najstarších žiakov boli pripravené rôzne aktivity na školskom dvore. Za vytrvalosť a  statočnosť boli všetci žiaci obdarovaní sladkou odmenou.  FOTOALBUM

  3.6.2021

 • Jedáleň

  Jedáleň

  Od dnešného dňa (28.5.2021) sú prihlásení na obed všetci žiaci 2.stupňa.

  Z obedov odhlasuje žiaka jeho zákonný zástupca.

  28.5.2021

 • Hudobná katechéza o tesárovi z Nazareta

  Hudobná katechéza o tesárovi z Nazareta

  Gospelová skupina Peter Milenky Band v rámci mimoriadneho Roka svätého Jozefa organizuje online projekt Ako Otec: hudobná katechéza o tesárovi z Nazareta. Ide o sériu piatich naživo vysielaných hudobno-slovných večerov na jednotlivé témy podľa apoštolského listu pápeža Františka - Patris Corde. Prvý živý večer na tému Otec nežný a láskavý sa uskutoční v nedeľu 30. mája 2021 o 18:00 hod. na YouTube kanáli "Peter Milenky" a na FaceBook-u "Peter Milenky band / OFFICIAL”. 

  27.5.2021

 • Oznam ZŠ

  Oznam ZŠ

  Od pondelka 24.5.2021 budú žiaci vstupovať do školy cez hlavný vchod.

  1. stupeň ZŠ od 6:45 hod. do 7:55 hod.

  2. stupeň ZŠ od 7:30 hod. do 7:55 hod.

  Žiaci, ktorí prichádzajú skôr, budú čakať na lavičkách pri telocvični do 7:30 hod.

  Skrinky v šatni ešte nebudú v prevádzke, žiaci sa budú prezúvať na lavičkách pri triedach. Ďakujeme za pochopenie.

  21.5.2021

 • Oznam ŠKD

  Oznam ŠKD

  Od pondelka 24.5.2021  bude opäť fungovať vyzdvihnutie detí rodičmi z ŠKD prostredníctvom zvončeka na vrátnici:

  DRUŽINA  1 – 1.A a 1.B

  DRUŽINA  2 – 2.A a 2.B

  DRUŽINA  3 – 3.A , 3.B a 4.A

  Od 16.00 hod. je zberná trieda (zvonček – DRUŽINA 1), vyzdvihnúť dieťa je potrebné do 16:45 hod. z dôvodu, aby sa stihlo pobaliť, obliecť a opustiť priestor školy najneskôr do 17:00 hod.

  Ak sú žiaci z ŠKD na školskom ihrisku (bude odkaz na zvončeku), vyberajú si ich rodičia osobne zvonku. Čas výberu detí z ŠKD ostáva nezmenený.

  Zároveň prosíme rodičov, aby svoje deti z ŠKD po vyzdvihnutí cez zvonček čakali vonku pred budovou a nevstupovali do priestorov školy. Ďakujeme za pochopenie.

  21.5.2021

 • Zápis do prvého ročníka

  Zápis do prvého ročníka

   

  Srdečne Vás pozývame na zápis do prvého ročníka.

  Viac informácií na plagáte (pdf).

  TEŠÍME SA NA VÁS!

   

  19.5.2021

 • Komisia pre mládež Prešovskej archieparchie

  Komisia pre mládež Prešovskej archieparchie

  V nedeľu 23. mája ťa pozývame k spoločnej modlitbe Veľkej večierne s modlitbami na kolenách, ktorá bude streamovaná z GMC Bárka Juskova Voľa o 15:30 na facebookovej stránke Komisia pre mládež Prešovskej archieparchie.   Od tejto nedele do Nedele všetkých svätých vás pozývame zapojiť sa do zaujímavých aktivít, výziev a modlitieb, či vypočuť si katechézy ako aj zažívať spoločenstvo mladých bratov  a sestier z celého Slovenska. Všetky potrebné informácie ako aj možnosť prihlásenia nájdete na facebookovej stránke: Komisia pre mládež Prešovskej archieparchie alebo na www.gmcbarka.sk. Táto online aktivita bude spojená s modlitbami za mladých gréckokatolíkov na Slovensku a bude prebiehať na metropolitnej úrovni (PO, KE, BA) od nedele 23. mája do nedele 30.mája.

  23.5.2021

 • Máj v ŠKD

  Aj v mesiaci máj sme mali v školskom klube plné ruky práce. Keďže je to mesiac Panny Márie, vyrábali sme ružence z korálok aj dioramy s fatimskom Pannou Máriou. Výzvou bolo pletenie náramkov priateľstva, nakoniec to "chytilo" aj chlapcov a plietli sme niekoľko dní...Každý mesiac tiež skladáme origami, tentokrát to boli motýle a pre chlapcov lietajúce rakety.

 • Týždeň s umením v ŠKD

  Jeden májový týždeň sme v školskom klube objavovali a spoznávali svet výtvarného umenia. S Edgarom Degasom sme navštívili zákulisie parížskej Opery a každodenný život baletiek. Architekt Hundertwasser nás naučil, ako sa stať "lekárom" architektúry a vylepšovali nudnú budovu v súlade s prírodou, vytvárali priestor pre stromy v rámci budovy, ozdobovali stĺpy a fasádu. S Vincentom Van Goghom sme si pocvičili pamäť pri zariaďovaní jeho izby v Arles nábytkom a vyfarbovaní správnymi farbami. Vytvárali sme kubistické portréty pri hre s Picassom, trénovali sme popri tom aj prácu s pravítkom. Moderné umenie sme spoznali aj pri tvorbe optických ilúzií v štýle op-artu. Veľa nového sme sa dozvedeli a deti vytvorili ozaj krásne práce, možno snáď v budúcnosti budú niektorí v tvorbe umenia pokračovať a ich diela budú zdobiť nejaké známe galérie...

 • Duchovné zamyslenie

  Duchovné zamyslenie


  Duchovné zamyslenie duchovného správcu školy o. Rastislava Baku:

  Zoslanie Svätého Ducha (pdf)


  19.5.2021

 • Divadielko

  Divadielko

  Šikovní druháci si nacvičili bábkové divadielka. Prajeme príjemný zážitok.

  Divadielko č.1
  Divadielko č.2
  Divadielko č.3
  Divadielko č.4
  Divadielko č.5

  16.5.2021

 • Sviatok našich mám

  Sviatok našich mám

  Druhá májová nedeľa už tradične patrí našim mamám. Im vďačíme za veľa. Za ich každodennú starostlivosť a obetavosť, za láskavé slovo, milý úsmev, láskyplné pohladenie, ale najmä za ich nekonečnú lásku. Aj žiaci 1. stupňa našej školy si spomenuli na svoje mamky. Rôznymi prekvapeniami, ktoré si pripravili so svojimi triednymi učiteľkami aj ony potešia svoje mamky v deň ich sviatku. Za všetko im z úprimného srdca ĎAKUJEME!  Fotoalbum

  7.5.2021

 • Oznam pre MŠ a ZŠ

  Oznam pre MŠ a ZŠ

  V prílohe sú pravidlá platné od 10.mája 2021:

  Pravidlá pre školy od 10.mája 2021 

  Vyhlásenie o bezinfekčnosti od 10.mája 2021 (docx) (pdf)

  7.5.2021

 • Duchovné zamyslenie

  Duchovné zamyslenie


  Duchovné zamyslenie duchovného správcu školy o. Rastislava Baku: 

  MÁRIA (pdf) 


  6.5.2021

 • Envirotýždeň v ŠKD

  V týždni od 12. do 16. apríla sme sa spolu s deťmi z ŠKD 2 a slečnou praktikantkou Monikou venovali rôznym environmentálnym témam. Triedili sme odpad, zisťovali, čo všetko môžeme kompostovať a čo nie, ako si vyrobiť kompostér aj v bytovke, spoznávali sme ohrozené zvieracie druhy na Slovensku i vo svete, v encyklopédiách hľadali informácie o zvieracích spoločenstvách ako sú mravce, včely či bociany a vyrábali o nich vlastné lapbooky. Roboty Ozoboty nám pomohli s farebnými kódmi vytriediť rôzne odpadky a v posledný deň sme si zasúťažili v tímoch a pomocou QR kódov lúštili kvízové otázky v Escape room, čím sme si zopakovali všetko, čo sme sa za celý týždeň naučili. Počas Dňa Zeme 22. apríla sme pomohli zajkovi vyčistiť les od odpadkov a pomocou získaných písmen z rozlúštených úloh sme zostavili tajné heslo (miesto, kde a prvýkrát konali oslavy Dňa Zeme), ktorým sme odomkli zámok na zajkovej chalúpke.

 • Duchovné zamyslenie

  Duchovné zamyslenie

   

   

  Duchovné zamyslenie duchovného správcu školy o. Rastislava Baku: 

  Keď ľudská pomoc nestačí (pdf)

   

  28.4.2021

 • Oznam MŠ, ZŠ

  Oznam MŠ, ZŠ

  Od 26.4.2021:

  -- pokračuje prezenčnou formou výuky

  -- 1.stupeň pokračuje prezenčnou formou výuky

  -- 2.stupeň 5. - 9. ročník - prezenčná forma výuky (žiaci nemusia mať v interiéri školy respirátory, ale musia mať náhradu: rúško, šatka...)

  Pravidlá - MŠ

  Pravidlá - ZŠ

  Vysvetlivky

   

  Čestné vyhlásenie - 1.stupen a MŠ (pdf)

  Čestné vyhlásenie - 2.stupeň (pdf) 

  23.4.2021

 • Farebný týždeň - 1. a 2. stupeň

  Farebný týždeň - 1. a 2. stupeň

   

  V dňoch od 19.04. – 23.04.2021

  sa budeme na našej škole obliekať do rôznych farieb.

  Tešíme sa na týždeň  plný aktivít :)

   

   

   

  Pondelok – žltá (fotoalbum)

  Utorok – zelená (fotoalbum)

  Streda – biela (fotoalbum)

  Štvrtok – modrá (fotoalbum) (video)

  Piatok – červená (fotoalbum)

   

  16.4.2021

 • Zápis do 1. ročníka a podávanie žiadostí do MŠ

  Zápis do 1. ročníka a podávanie žiadostí do MŠ

   

   

  Elektronický zápis do 1. ročníka  a podávanie žiadostí do MŠ na šk. rok 2021/2022.

  Viac informácií na plagáte:

  Plagát.pdf 

   

  22.3.2021

strana: