Duchovné zamyslenie

Duchovné zamyslenie duchovného správcu školy o. Rastislava Baku:

Potrebujeme hrdinov (pdf)

ZŠ - MŠ OZNAM

Sláva Isusu Christu!

Vážení rodičia, v súvislosti s vysokou chorobnosťou žiakov a učiteľov na ZŠ a MŠ, po konzultácii s RÚVZ  PO a po súhlase zriaďovateľa, Vás informujeme o prerušení výchovno-vzdelávacieho procesu na Spojenej škole bl. biskupa Gojdiča, Bernolákova 21, Prešov, v oboch org. zložkách (MŠ, ZŠ), a to v termíne od 07.02. (streda) do 9.02.2024 (piatok). Nástup žiakov ZŠ a MŠ do školy je 12.02.2024 (pondelok). Žiaci budú z obeda odhlásení automaticky.

Ďakujeme za pochopenie.

ZŠ - Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz

Dňa 29.1. až 2.2.2024 Spojená škola bl. biskupa Gojdiča organizovala lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz pre žiakov 1. ročníka gymnázia a 7. ročníka ZŠ. Lyžovalo sa vo výborných podmienkach lyžiarskeho strediska Ski Tále. Na chuť si prišli začiatočníci aj pokročilí lyžiari. Výborné podmienky sprevádzalo dobré počasie.

• Metropolita Jonáš navštívil Spojenú školu bl. biskupa Gojdiča

Vo štvrtok 1. februára potešil žiakov a pedagógov Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča v Prešove svojou návštevou vzácny hosť, prešovský arcibiskup metropolita vladyka Jonáš Maxim. Riaditeľ školy Erich Eštvan oboznámil vladyku s priestormi školy a na krátkej zastávke v zborovni pozdravil a požehnal aj prítomných učiteľov a zamestnancov.

Na konci zavítal na karnevalovú zábavu detí z materskej školy, ktoré sa mu s radosťou predstavili oblečené v rôznych maskách. Vladyka nezabudol ani na mlsné jazýčky detičiek a prišiel s veľkou taškou plnou sladkostí. Na záver udelil vladyka Jonáš archijerejské požehnanie všetkým prítomným.

Oznam - jedáleň

Od 1.1.2024 nadobúda platnosť nová zmena v odbere stravy počas neprítomnosti žiaka v škole. Hlavné jedlo a polievka budú podávané v jednorazových nádobách (cena: 0,65€).

Viac informácií (pdf)

ZŠ - KARNEVAL

Dňa 31.1.2024 (streda) sa uskutoční KARNEVAL pre žiakov 1. st. ZŠ. V tento deň vyučovanie nebude. Žiaci odchádzajú na obed alebo domov po 4.vyučovacej hodine. ŠKD funguje v riadnom režime.

Tešíme sa na kreatívne masky :)

ZŠ - Papierové zvieratká

Celé zimné obdobie sa žiaci na prírodovednom krúžku venujú zvieratkám. Najprv sa dozvedajú nové, zaujímavé informácie o ich živote, vyrábajú kŕmidlá pre vtáčiky, ktoré pravidelne aj prikrmujú. V jedno štvrtkové popoludnie si  žiaci zvieratká vyskúšali aj vyrobiť pomocou skladania papiera. S veľkou chuťou sa pustili do líšky, vlka, medveďa či lastovičky alebo sovy. Z vlastnoručne vyrobených zvieratiek mali obrovskú radosť.

ZŠ - Školské kolo Geografickej olympiády

Dňa 19. januára 2024 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády, ktorá sa konala online formou. Prihlásení žiaci súťažili v jednotlivých kategóriách a viacerí z nich boli zaradení medzi úspešných riešiteľov.

Úspešní riešitelia:

Kategória G: Matúš Sopala (5.B), Samuel Dic (5.A), Maxim Krolak (5.A), Stanislav Petra(5.B).

Kategória E: Teodor Stavač (8.B), Jakub Lakata (8.A).

Kategória F: Boris Puškáš (7.A), Dávid Jánoš (6.A), Samuel Saksa (6.A), Filip Leško (6.A), Simon Vavrek (6.A).

Do okresného kola postupujú za každú kategóriu prví traja žiaci.

Srdečne blahoželáme a postupujúcim žiakom želáme veľa úspechov v ďalšom kole.

• Metodický deň

Riaditeľské voľno (ZŠ + MŠ)

Milí rodičia,

riaditeľ Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča v zmysle zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov podľa § 150 ods. 5 udeľuje na deň 29.1.2024 (pondelok) riaditeľské voľno pre 1. a 2. stupeň ZŠ a pre MŠ. Dôvodom je konanie metodického dňa pre pedagogických zamestnancov školy.

ŠKD nebude v prevádzke a žiaci (aj deti v MŠ) budú z obedov odhlásení.

Duchovné zamyslenie

Duchovné zamyslenie duchovného správcu školy o. Rastislava Baku:

Nový rok 2024 (pdf)

ZŠ - Oznam

V stredu (24.1.2024) nebude ŠPORTOVÝ KRÚŽOK.

ZŠ - Oznam

Zajtra (10.1.2024) nebude ŠPORTOVÝ KRÚŽOK.

• Christos raždajetsja!

Dnes sa chystá Panna v jaskyni zázračne porodiť večné Slovo. Raduj sa celý vesmír, nad tou zvesťou. Oslavuj s anjelmi i pastiermi večného Boha, lebo sa nám chce zjaviť ako malé Dieťa. (kondák)

Drahí naši rodičia a žiaci. Prajeme Vám pokojné, radostné sviatky Vianoc, nefalšovanú radosť z Narodenia nášho Pána Ježiša Krista, prežitú v kruhu svojich najdrahších. V novom roku 2024 veľa zdravia a Božieho požehnania.

S úctou o. E. Eštvan a spoločenstvo zamestnancov školy.

• Návšteva Hvezdárne a planetária

Dňa 19.12.2023 sa žiaci 3. ročníka „vydali na cestu do vesmíru“ v podobe návštevy Hvezdárne  a planetária v Prešove. Pomocou audio-vizuálneho programu a jeho umeleckého vyjadrenia si vypočuli rozprávanie o vesmíre a mohli tak rozšíriť svoje prírodovedné vzdelávanie. Hviezdna sála im poskytla priestor  pre astronomické témy ako aj kultúrne vyžitie prostredníctvom náučnej  rozprávky „Alžbetkin vesmír“. Záujem žiakov o túto tému pokračoval otázkami, ktoré im boli zodpovedané sprevádzajúcim zamestnancom planetária. V priestoroch planetária si žiaci mali možnosť pozrieť výstavku o rôznych astronomických zaujímavostiach.

Oznam MŠ

Milí rodičia,

oznamujeme Vám, že 22.12.2023 (piatok) bude prevádzka MŠ skrátená do 15.00 hod. z prevádzkových dôvodov.

Za pochopenie ďakujeme!

• Oznam ŠKD

Milí rodičia, chceme Vás informovať,

že v piatok (22.12.2023) bude z prevádzkových dôvodov skrátená školská družina.

Prosíme Vás, aby ste si do 15:00 hod. prevzali Vaše deti. Ďakujeme za porozumenie.

Oznam ZŠ

V stredu, vo štvrtok a v piatok (20.1. – 22.1.2023)

nebudú tieto krúžky:

ŠPORTOVÝ, PRÍRODOVEDNÝ, HÁČKOVANIE, ASTRONOMICKÝ

Oznam - jedáleň

Oznamujeme stravníkom,

že dňa 22.12.2023 /piatok/

bude výdaj obeda skrátený.

Výdaj obeda bude od 11:00 do 13:00 hod.

Oznam MŠ - prerušenie prevádzky

Riaditeľ Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča oznamuje rodičom, že prevádzka MŠ bude prerušená od 23.12.2023 do 7.1.2024 z prevádzkových dôvodov. Prevádzka začne 8.1.2024 (pondelok).

strana: