Spolupráca a projekty

Renovabis

V mesiacoch august až november 2017 CZŠ s MŠ bl. Pavla Petra Gojdiča realizovala projekt s názvom „Mám šancu zamestnať sa“. Tento projekt finančne podporila organizácia Renovabis v rámci programu vybavenia a dobudovania cirkevných škôl a školských zariadení na Slovensku. Cieľom projektu bolo motivovať žiakov k učeniu sa prírodovedných a technických predmetov a tým podnietiť rozvoj ich kritického myslenia, matematických a IKT kompetencií a v budúcnosti tak zvýšiť ich šance zamestnať sa. V rámci projektu sa na škole zmodernizovala učebňa IKT a zakúpil sa robot Lego Mindstorms, ktorého sa žiaci na hodinách informatiky budú učiť programovať. Skupina desiatich žiakov sa vďaka projektu už teraz pripravuje na oblastné kolo celosvetovej súťaže FLL Hydro Dynamics. V novembri  sa počas projektového workshopu „Programujeme robota“  oboznámili so  základmi programovania a obsluhy Lego robota aj deti z farnosti Povýšenia sv. Kríža v Prešove.

Príjmy:

Renovabis: 4292 €

OZ Korienok: 800 €

CZŠ s MŠ: 246,95 €

Výdaje:

15 ks notebookov HP 255 G5 X0P89EA: 5 025,06 €

1 ks Lego Mindstorms EV3 31313: 313,89 €.