Správy MŠ

Farebný týždeň V MŠ

Týždeň od 24.4.  do 28.4.2017 bol v našej materskej škole farebným týždňom. Aktivity plné rôznorodých farieb obohacovali činnosti zamerané na prehlbovanie environmentálnych vedomostí a skúseností detí. V pondelok – biely deň náš navštívilo bábkové divadlo Slniečko s predstavením Smeti patria do koša, kde sme si spoločne zaspievali kde patria jednotlivé odpadky a že je potrebné ich triediť. Hneď sme zobrali rukavice a išli sme pozbierať odpadky v okolí našej materskej školy. Keďže utorok bol zeleným dňom, našu materskú školu navštívili tety poľovníčky, ktoré vysvetlili deťom, že zvieratá lovia preto, aby neroznášali choroby, aby neboli pre les príťažou. Na záver besedy si mohli všetky deti vyskúšať váhu parožia jeleňa či daniela, pohladkať si srsť jazveca, ci dokonca vyskúšať si lesnicu (lesnícku trúbku) a popozerať na lebku srnky s líšky. Modrý deň bol venovaný našej „modrej“ planéte Zem (ktorá oslavovala 22.4. svoj deň – deň Zeme) a pri tejto príležitosti sme sadili trvalky a okrasné rastliny na školský dvor našej materskej školy. Žltý deň sa niesol v duchu plastových predmetov, pretože odpadky vyrobené z plastu hádžeme do žltého odpadkového koša. Vyrábali sme krásne predmety z použitých plastových fliaš, vrchnáčikov, téglikov od jogurtov. Posledným dňom, bol červený deň – deň kovových odpadkov. Každá trieda si vyrobila svoju kovovú postavičku z kovových konzerv a iného kovového materiálu. Týždeň sme ukončili zaspievaním pesničky našej Zemi a vytvorením srdiečka.

Počas celého týždňa sme dopĺňali náklad do vláčika Recykláčika (sklo, papier, plast, kov), ktorý už vie kde čo patri.

FOTOALBUM – biela

FOTOALBUM – zelená