Benefičný koncert "O umení umením"

Dňa 24.5.2017 niektorí žiaci našej školy vystúpili na benefičnom koncerte O umení umením v prešovskom Kine Scala. Predviedli sa hudobnou rozprávkou, ktorej scenár napísali Ivonka Feková a Veronika Gromošová, žiačky 5. ročníka, na motívy ruského autora Samuila Maršaka pod názvom Mačkin dom.  Spievali žiaci 5. ročníka a členovia Liturgického krúžku, hudobný sprievod im robili taktiež členovia Liturgického krúžku. Všetci veľmi pekne reprezentovali našu školu, za čo im ďakujeme.

Cieľom benefičného koncertu bolo predovšetkým povzbudiť a finančne podporiť  11 ročného Dominika Gajdoša, ktorý bojuje s viacnásobným postihnutím a je odkázaný na  pomoc iných.

Už tretí rok sa naši žiaci zúčastňujú týchto benefičných koncertov  a aj finančne podporujú deti, ktoré to potrebujú. Ani tento rok to nebolo inak. Na škole bola pre Dominika vyhlásená aj dobrovoľná zbierka. Žiaci mali vo svojich triedach pokladníčky a vyzbierali krásnych 215 € . Vďaka ďalšiemu štedrému darcovi  sme Dominikovi za našu školu odovzdali  nádherných 415 €. Veríme, že sme mu aspoň takýmto spôsobom mohli pomôcť .