Krížová cesta našich tretiakov

Pôstne obdobie vrcholí a preto jednou z pôstnych ciest žiakov 1. - 4. ročníka bola krížová cesta za všetky deti sveta. Pobožnosť viedli naši tretiaci za prítomnosti o. Novického vo farskom chráme povýšenia Svätého kríža (Sekčov, Opál). Táto naša krížová cesta však bola trochu iná. Počas modlitby sme mysleli zvlášť na deti na celom svete, ktoré vo svojom detstve zakúšajú viac bolesti. Aby toto ich detstvo bolo znesiteľnejšie, potrebujú okrem iného aj naše modlitby. Počas jednotlivých zastavení krížovej cesty sme si, samozrejme, pripomenuli aj to, aká ťažká a obetavá bola Ježišova cesta za nás. Jednotlivé zastavenia nám vypovedali, aký život majú deti na opačnom konci sveta. Taká narodeninová oslava, pitná voda, lieky, mier, spravodlivosť či túžba po vzdelaní nie sú pre všetky deti sveta samozrejmosťou. Zatiaľ čo nám sa niekedy nechce učiť, deti z opačného konca sveta túžia po vzdelaní, no chodiť do školy z viacerých dôvodov nemôžu. Vďaka Ježišovi veríme, že život detí na celom svete môže mať farbu nádeje.