Predvianočná nálada v Košiciach

Žiaci 7. a 8. ročníka sa dňa 21.12.2017 zúčastnili na Vianočnom koncerte v Štátnej filharmónii v Košiciach.  Vo sviatočne vyzdobenej historickej sále Domu umenia sa započúvali do tónov hudby k rozprávke Tri oriešky pre Popolušku, ktorú zložil Karel Svoboda. Z Vivaldiho  Štyroch ročných období si vypočuli Jeseň a Zimu. Sólistom v hre na husliach bol maďarský koncertný majster Mézes Mátyás. Na záver sa celou sálou niesli krásne vianočné koledy v úprave mladého skladateľa Adriána Harvana. Orchester ŠF Košice hral pod dirigentskou taktovkou vynikajúceho dirigenta Maroša Potokára. Po skončení koncertu sa žiaci spolu s pani učiteľkami vybrali do historického centra Košíc, kde si vychutnávali atmosféru na vianočných trhoch. Veľkou radosťou pre všetkých bolo stretnutie sa s prezidentom SR pánom Andrejom Kiskom, s ktorým si niektorí urobili spoločnú fotografiu.