Lyžiarský výchovno-výcvikový kurz

Dňa 30.01.2017 sme vyrazili do Lopušnej doliny na lyžiarský výcvik. Deti čakala cesta s výhľadom na Vysoké Tatry. V hoteli Lopušná dolina čakalo pre deti milé prekvapenie v podobe luxusných izieb a chutného jedla. Všetci sa tešili na svah, kedy si vyskúšajú svoje zručnosti na lyžiach. Žiakov sme rozdelili do dvoch skupín na nelyžiarov a lyžiarov. Pre všetkých boli prvé krôčiky na svahu obtiažne a ťažké, no postupom času svoje zručnosti zlepšovali a darilo sa im zvládať prekážky, ktoré pre nich inštruktori vyrábali. V stredu poobede sme sa vybrali na prechádzku na neďaleký vrchol svahu Nová Lopušná dolina, odkiaľ bol opäť pekný výhľad na Vysoké Tatry a okolie. Po večeri nasledovali spoločenské aktivity, kde sa dozvedeli o bielom kodexe, pozerali videozáznamy ako lyžujú a kde robia chyby. Samozrejme nechýbali ani spoločenské hry. Jeden večer učitelia bavili žiakov a další večer izba baví izbu. V piatok doobedu mali žiaci záverečnú lyžovačku, kedy si už užívali lyžovanie. 03.02.2017 o 13:20 sme sa vrátili pred školu, všetci unavení ale spokojní, zdraví a vylyžovaní.