Škola v prírode

Od 22. 5. do 26. 5. 2017 sme sa zúčastnili Školy v prírode na Liptove, v Žiarskej doline. Už prostredie, do ktorého sme prichádzali bolo krásne, priamo v tatranskej doline v ihličnatom lese. Žiakov upútalo veľké ihrisko, tenisový kurt a pekné bývanie v chatke. Navštívili sme Žiarsku chatu, Medvediu štôlňu, Bio farmu vo Východnej a skanzen liptovskej dediny v Pribyline. Jednotlivé výlety sa nám veľmi páčili i keď sme museli niekedy prekonať sami seba. Spestrením našej školy v prírode bol aj animačný program, ktorý nám pripravili tety z Lobelky. Preskúmali sme spolu blízke zákutia liptovských lesov. Žiaci zapojili všetky svoje zmysly a sledovali signály, ktoré im príroda prinášala.

Zvuky zvierat, zvuk praskajúcich konárov pod nohami, vôňa ihličia, chuť byliniek  nás sprevádzali pri pátracej akcii v lese. Animačný program Lobelka zahŕňal športové, dobrodružné, tanečné i výtvarné aktivity. Cítili sme sa tam príjemne a spokojne.